A baba arca után az utolsó akár géppel is varrható rész következik: a karok elkészítése.
Ennél a lépésnél a következő eszközökre lesz szükségünk:
- babatest anyag
- illanófilc
- olló és cikk-cakk olló
- tű vagy varrógép
- cérna a test anyagával megegyező színben
- hosszú, vékony tárgy a kifordításhoz (pl. evőpálcika)
- tömőanyag
- gombostű
- a korábban elkészített babafej/nyak rész
A babatest anyagot fektessük fel magunk elé fonákjával felfelé, és helyezzük fel rá a kar mintáját úgy, hogy az anyag nyúlása vízszintes legyen.
Rajzoljuk körül a kart egyszer. Ezt követően hajtsuk félbe az anyagot színt színre fordítva, majd vágjuk ki azt a téglalapot(!), amelyre a kar esik. Ha kell, gombostűzzük össze.
Kézzel vagy géppel rugalmas öltéssel (gépen ez például a sűrű cikk-cakk öltés) varrjuk körbe a kart, kivéve a tetejét vállnál – ezen keresztül fordítjuk majd ki. Ha varrógéppel varrunk, használjunk továbbra is jersey (dzsörzé) tűt.
A varrás után vágjuk ki cikk-cakk ollóval a formát – ez segíteni fog abban, hogy a finom kis részletek, mint a hüvelykujj, szépen ki tudjon fordulni. Fordítsuk ki a kartés tömjük ki.
Kitömésnél érdemes először egy kis tömőanyagot/gyapjút a kézfejben és a hüvelykujjban eligazgatni, majd egy hengerrel kitölteni a kart.
Ismételjük meg a másik karral is.
A karok rögzítése a nyakon:
Akarok kitömésénél figyeljünk arra, hogy maradjon egy pici rész szabadon, annél fogva tudjuk apró öltésekkel a fej alatti nyakrészhez rögzíteni a karokat, amelyek így mozgathatóak lesznek. Bármilyen öltés megfelel, ez nem fog látszani.
A fenti videóban bemutatják, hogyan lehet jól mozgathatóan felerősíteni a karokat, és hogyan fog majd a test záródni.
One thought on “Hogyan készítsünk Waldorf babát 5. A karok elkészítése, kitömése és rögzítése a nyaknál”